مسوولیت بخش‌هایی از میدان هوایی به افغانستان واگذار می‌شود

۸صبح، کابل: اداره مستقل هوانوردی افغانستان اعلام کرده که به وزدی مدیریت دو بخش مهم میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی به افغان‌ها واگذار می‌شود.
این اداره با انتشار اعلامیه‌ای گفته است که قرار است در جریان ماه آینده میلادی مدیریت بخش‌های آتش‌نشانی، خدمه نجات و مدیریت سیستم محافظتی این میدان هوایی به دولت افغانستان واگذار شود.
براساس این اعلامیه، محمودشاه حبیبی معاون عملیاتی اداره مستقل هوانوردی ملکی گفته که کار روی به عهده گرفتن کنترول سایر بخش‌های میدان‌های هوایی کشور نیز «به شدت» ادامه دارد.
این در حالیست که در طول سیزده سال گذشته کنترول میدان‌های هوایی کشور در اختیار نیروهای ناتو و آیساف قرار داشت، اما با شروع کار اداره مستقل هوانوردی ملکی، روند انتقال کنترول میدان‌های هوایی کشور به دولت افغانستان سرعت گرفته است.
در تازه‌ترین نشستی که با حضور محمود شاه حبیبی معاون عملیاتی اداره مستقل هوانوردی ملکی و نمایندگان نیروهای ناتو و آیساف در کابل برگزار شده بود، بار دیگر برنامه انتقال کنترول میدان‌های هوایی کشور مورد بحث و ارزیابی قرار گرفته است.
اداره مستقل هوانوردی ملکی در اعلامیه خود افزوده است: «در این نشست کارهای انجام شده در عرصه انتقال کنترول میدان‌های هوایی کشور ارزیابی صورت گرفت و تاکید شد که در جریان ماه مارچ کنترول بخش اطفاییه و مصونیت میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی به افغان‌ها سپرده خواهد شد و اداره مستقل هوانوردی ملکی برای انجام مسوولیت‌ها در بخش اطفاییه و هم‌چنان مدیریت سیستم مصونیتی آمادگی‌های لازم را روی‌دست گرفته است.»

اشتراک گذاري با دوستان :