ارگ: همکاری بین افغانستان و پاکستان گسترش یافته است

۸صبح،کابل: دفتر ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرده که حمله تروریستی اخیر در ولسوالی یحیا‌‌خیل ولایت پکتیکا و حمله بر شاگردان در یک مکتب نظامی در پیشاور پاکستان، افغانستان و پاکستان را به درک مشترک نزدیک ساخته و این حملات و تهدیدها عزم این کشورها را برای همکاری‌ها در مبارزه علیه تروریسم و افراطیت راسخ‌تر ساخته است.
در اعلامیه‌ای که توسط دفتر ریاست جمهوری منتشر شده، در آن آمده است: «در این اواخر بر‌اساس درک از تهدیدات و مشکلات مشترک، رهبران افغانستان و پاکستان به این نتیجه رسیده‌اند که همکاری‌های مشترک‌شان را آغاز کنند. حادثه المناک یحیا‌خیل ولایت پکتیکا و حمله بر شاگردان مکتب در پشاور عزم و اراده مبارزه مشترک علیه تروریسم و افراطیت را در دو کشور افغانستان و پاکستان راسخ‌تر ساخته است.»
در این اعلامیه افزوده شده که افغانستان، پاکستان و سایر همکاران بین‌المللی تعهد دارند تا با صداقت کامل در راستای تلاش‌های صلح با همدیگر همکاری نمایند.
دفتر ریاست جمهوری تاکید کرده که بدون تردید روند صلح در افغانستان مخالفانی نیز دارد و با ارایه معلومات نادرست اذهان عامه را مخدوش می‌سازند. دفتر ریاست جمهوری تاکید کرده که حکومت وحدت ملی متعهد است تا روند صلح را به طور شفاف و در مطابقت به خواست‌های مردم افغانستان به پیش ببرد.
هم‌چنین دفتر ریاست جمهوری از تلاش‌های اخیر پاکستان مبنی بر ایجاد زمینه برای صلح و مصالحه قدردانی کرده و از موقف اخیر آن کشور که دشمن افغانستان را دشمن خویش می‌داند، استقبال کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :