شکنجه باشندگان ولسوالی تولک توسط مردان مسلح

شماری از باشندگان ولسوالی تولک ولایت غور مدعی‌اند که بیش از صد مرد مسلح تحت رهبری عبدالعزیز سارنوال این ولسوالی، قوماندان محمد و ملا نور احمد، آنان را مورد شکنجه و لت و کوب قرار داده‌اند.
به گزارش رادیو آزادی، باشندگان ولسوالی تولک می‌افزایند که آنان مربوط به قوم «چشتی» در قریه «دستاسک» هستند و افراد مسلح مربوط به قوم «گذر» از مدت ده روز به این سو آنان را مورد لت و کوب و شکنجه قرار داده‌اند. به گفته‌ی آنان، این مردان مسلح زمانی دست به شکنجه قوم «چشتی» زدند که هیزم یکی از افراد مربوط به قوم «گذر» توسط افراد نامعلومی در قریه دستاسک به آتش کشیده بود. این باشندگان ولسولی تولک افزوده‌اند که در نتیجه لت و کوب این افراد مسلح، یک زن حامله طفل شش ماهه اش را که در شکم داشت، از دست داده است.
در همین‌حال، عبدالحی خطیبی سخنگوی ولایت غور با تایید این رویداد می‌گوید که بعد از شکایت آسیب‌دیدگان با پا در میانی حکومت این قضیه حل شده است. اما وی از جزییات بیشتر در مورد چگونگی این فیصله خودداری کرد. وی گفته است: «هیاتی از ولایت و ولسوالی تعیین شد و به منطقه رفت که دو روز قبل موضوع حل گردیده اکنون هیچ مشکل وجود ندارد.»
همچنین عبدالبصیر قادری نماینده مردم ولسوالی تولک در شورای ولایتی، حرکت افراد مسلح را در برابر مردم بی‌گناه آن منطقه را وحشیانه خوانده می‌گوید که تا هنوز هیچ اقدام برای حل این مشکل از سوی حکومت صورت نگرفته است.
آقای قادری با ابراز نگرانی از وضعیت امنیتی در آن ولسوالی می‌گوید اگر حکومت برای جلوگیری از فعالیت‌های افراد مسلح خود سر و طالبان تصمیم نگیرد احتمال سقوط این ولسوالی در آینده نزدیک متصور است.

اشتراک گذاري با دوستان :