مربی آلمانی- بوسنیایی برای تیم ملی فوتبال افغانستان

بنابر خبرهای رسیده از منابع نزدیک به فدراسیون فوتبال افغانستان گفته می‌شود که در آینده‌ای نزدیک یک مربی آلمانی بوسنایی‌الاصل برای سرمربی‌گری تیم ملی وارد کابل خواهد شد.
براساس گفته این منابع سلوان اسکیلزیچ (Slaven Skeledzic) از سوی فدراسیون فوتبال به حیث سرمربی جدید تیم ملی فوتبال افغانستان استخدام خواهد شد.
در همین راستا بنابر اطلاعات به‌دست آمده، مذاکرات مقدماتی با این مربی آلمانی انجام شده است و اسکلیلزیچ که ویزای افغانستان را دریافت کرده، به زودی وارد کابل خواهد شد.
اسکلیزیچ اصلیتی بوسنیایی دارد، اما دوران فوتبالی وی در آلمان سپری شده است و وی سابقه مربی‌گری در تیم‌های جوانان برخی تیم‌های سرشناس آلمان را در کارنامه دارد.
مربی ۴۳ ساله آلمانی چندی قبل مربی تیم ۱۹ سال اف‌اس‌وی فرانکفورت آلمان بود، او قبلا تیم ۲۳ سال این باشگاه را نیز مربی‌گری کرده است، او هم‌چنین مربی‌گری تیم‌های ۱۹ سال و ۱۷ سال انتراخت فرانکفورت، هانسا روستوک و هانوور را به عهده داشته است.
از نکات قوت کاری این مربی می‌توان به پیدا کردن و کشف استعدادهای جوان فوتبال و معرفی آن‌ها به تیم‌های لیگ دسته اول آلمان بوندس لیگا اشاره کرد.
البته در این میان عدم دارا بودن تجربه بین‌المللی بدون شک برجسته‌ترین نقطه ضعف این مربی محسوب خواهد شد اما با توجه به حضور در فوتبال آلمان، وی بدون شک توانایی ارایه مسایل و تاکتیک‌های جدید به بدنه فوتبال افغانستان را خواهد داشت، آن‌هم در شرایطی که تا چند روز دیگر مرحله مقدماتی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا قرعه‌کشی خواهد شد.

اشتراک گذاري با دوستان :