سوءقصد به جان سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان

محمدیوسف کارگر، سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان حوالی ساعت ده شنبه شب از سوی افراد مسلح ناشناس در نزدیکی خانه‌اش واقع مکروریان مورد حمله قرار گرفت.
در این حمله سرمربی تیم ملی افغانستان از ناحیه سر مورد اصابت چند ضربه چاقو قرار گرفته است و اکنون در یکی از شفاخانه‌های خصوصی شهر کابل تحت مداوا قرار دارد.
محمدیوسف کارگر چند ماه پیش از این در محفلی که از سوی فدراسیون فوتبال افغانستان برای تقدیر از بزرگان این رشته ورزشی در کشور صورت گرفته بود، لقب مرد بزرگ فوتبال افغانستان را به‌دست آورد.
وی که از بزرگ‌ترین فوتبالیست‌های تاریخ افغانستان است، در طول سال‌های اخیر موفقیت‌های قابل توجهی در تیم ملی فوتبال کشور به‌دست آورده است که می‌توان از آن جمله به مقام قهرمانی افغانستان در رقابت‌های سال ۲۰۱۱ ساف گیم اشاره کرد.
تیم ملی فوتبال افغانستان تحت سرمربی‌گری یوسف کارگر طی سال‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته است، به‌گونه‌ای که از رده یک‌صدونودوهفتم رده‌بندی فیفا، اکنون به رده یک‌صدوچهل‌ودوم این رده‌بندی صعود کرده است.
یوسف کارگر در ماه میزان سال روان، کلیه بازیکنان تیم ملی را از ترکیب این تیم کنار گذاشت و هفته گذشته فهرست جدید بازیکنان تیم ملی فوتبال افغانستان را به معرفی گرفت.
وی در سفری که به کشورهای اروپایی و امریکا داشته است، چندین بازیکن افغان شاغل در آن کشورها را نیز تحت نظر قرار داده است تا به همراه بازیکنان منتخب که از کشور و از ترکیب جدید انتخاب خواهند شد، در ماه اپریل سال جاری میلادی، پس از حضور در یک کمپ تمرینی در کشور آلمان، بهترین‌ها را برای تیم ملی فوتبال افغانستان معرفی نماید.
در همین حال عبدالرحمان رحیمی، قوماندان امنیه کابل، از رسیدگی عاجل به این قضیه خبر داده، اظهار داشت که پس از بهبود حال یوسف کارگر از وی در مورد مظنونین احتمالی پرس و جو صورت خواهد گرفت.
هم‌چنان به گفته وی، اطلاعات دوستان و اقارب آقای کارگر نیز می‌تواند در رسیدگی به این قضیه مفید واقع شود.
عبدالصبور ولی‌زاده، رییس فدراسیون فوتبال کابل نیز ضمن مذمت این حادثه گفت که کارگر با هیچ فرد و گروهی دشمنی نداشته است و احتمال دشمنی در این حادثه را رد کرد.

 

اشتراک گذاري با دوستان :