فوتبال انتخابی المپیک و آغاز تمرینات افغانستان!

هفته گذشته مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شد که براساس این قرعه‌کشی، تیم ملی فوتبال زیر سن ۲۳ سال یا همان تیم ملی امید افغانستان نیز در گروه سوم رقابت‌ها قرار دارد.
مطابق با جدول قرعه‌کشی تیم ملی فوتبال امید افغانستان در رقابت‌های قهرمانی آسیا که اتفاقا یکی از راه‌های رسیدن به المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیروی برازیل نیز می‌باشد، در گروه سوم با تیم‌های عربستان، ایران، نیپال و فلسطین هم گروه شده است، گروهی که بدون شک هر یک از تیم‌هایش با کلی سروصدا راهی این رقابت‌ها می‌شوند.
تیم ملی فوتبال زیر ۲۳ سال افغانستان در مسابقات المپیک آسیایی بر خلاف تصوراتی که وجود داشت و بر خلاف انتظاراتی که از این تیم می‌رفت، نه تنها نتوانست از نام فوتبال افغانستان دفاع نماید که حتی در سه دیدار پیاپی مغلوب رقبای خود شد و با دریافت ۸ گل و تنها با به ثمر رساندن یک گل به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد.
به همین دلیل مسوولین فدراسیون فوتبال تصمیم گرفتند که کلیه اعضای تیم ملی فوتبال را اخراج نموده و فرصت حضور برای سایر بازیکنان در این تیم را فراهم آورند.
یوسف کارگر، سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان در این مورد گفت که بعد از کسب نتایج ضعیف تیم امید افغانستان در رقابت‌های المپیک آسیایی، این فدراسیون تصمیم گرفته است که کلیه اعضای تیم‌های ملی فوتبال افغانستان منفک و اخراج شوند.
فوتبال افغانستان اگرچه در طول بیشتر از یک دهه گذشته از کشوری که به‌عنوان حریف تمرینی کشورهای درجه دوم آسیا در میدان حاضر می‌شد به کشوری تبدیل شده که دیگر کشورهای درجه دوم آسیا من جمله کشورهای جنوب آسیا برابر این تیم یارای مقاومت نداشته‌اند، اما بازهم دچار مشکلات و چالش‌های عدیده‌ای می‌باشد.
شکست‌های پیاپی در مسابقات المپیک آسیایی، زنگ خطری است که به موقع به صدا درآمد و البته مسوولان فدراسیون فوتبال نیز در اسرع وقت این مشکل و زنگ خطر را احساس کرده و تصمیم گرفتند که تغییری کلی در ترکیب تیم ملی فوتبال کشور ایجاد کنند که البته این تغییر ترکیب در میان بازیکنان تیم ملی، باید همزمان با یک تغییر رویکرد کلی در فوتبال کشور و در چیدمان کلی فوتبال افغانستان همراه باشد.
اکنون از فدراسیون فوتبال خبر می‌رسد که حسین صالح مشاور تخنیکی فدراسیون، جدیدا به‌عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال زیر سن ۲۳ سال کشور معرفی شده است و حکم سرمربی‌گری نیز به وی ابلاغ گردیده است.
اکنون فدراسیون فوتبال افغانستان باید تمام این چالش‌ها را از سر راه بردارد و تیمی در خور نام و شایسته تشکیل دهد تا در رقابت‌های قهرمانی آسیا، حداقل بتواند از آبروی فوتبال کشور که در طول چند سال گذشته به‌دست آمده به خوبی دفاع نماید، نه این‌که هم‌چون المپیک آسیایی به یک حریف دست تمرینی برای سایر کشور تبدیل شود.
حسین صالح می‌گوید که از یک هفته قبل تمرینات تیم ملی زیر سن ۲۳ سال را آغاز کرده‌اند تا بتوانند حضور در خور توجهی در این رقابت‌ها داشته باشند.

اشتراک گذاري با دوستان :