سخنگوی رییس جمهور: در کابینه آینده سهم اشخاص مطرح نیست

۸صبح، کابل: نظیف‌الله سالارزی سخنگوی رییس‌جمهور می‌گوید کار روی تشکیل کابینه ادامه دارد و در آینده نزدیک شاهد پیشرفت در این زمینه خواهیم بود.
آقای سالارزی به روزنامه ۸صبح گفت: «توقع مردم افغانستان این است که کابینه‌ی تشکیل شود که بتواند خدماتی را که مردم افغانستان که به آن نیاز دارند، ارایه کند.»
سخنگوی رییس‌جمهور گزارش‌ها در مورد جنجال‌ها در مورد تشکیل کابینه‌ی جدید برای تقسیم کرسی‌ها را رد کرد و افزود: «سهم اشخاص مطرح نیست فقط بحث روی وظایف اساسی کابینه است.»
عبدالله عبدالله رییس‌اجرایی حکومت وحدت ملی نیز، در صحبت‌های خود در جریان هفته جاری گفته که کار روی تشکیل کابینه جدید ادامه دارد و قرار است به زودی اعضای کابینه جدید معرفی شوند.
در همین‌حال، یک منبع دیگر حکومتی به روزنامه ۸صبح گفته است که قرار است بخشی از اعضای کابینه جدید پیش از برگزاری کنفرانس بین‌المللی لندن معرفی شوند.
کنفرانس لندن قرار است در روزهای سوم و چهارم ماه قوس در مورد تعهدات متقابل کنفرانس توکیو در مورد افغانستان برگزار شود.
موضوع معرفی کابینه جدید در حالی مطرح می‌شود که اشرف‌غنی رییس‌جمهور کشور در روزهای نخست کاری خود گفته بود که طی چهل و پنج روز آینده، اعضای کابینه جدید را معرفی می‌کند. از پایان مهلت رییس‌جمهور نزدیک به یک‌هفته می‌گذرد.

اشتراک گذاري با دوستان :