داعش اعضای یک خانواده عراقی را کشت

وزارت حقوق بشر عراق می‌گوید که گروه داعش پنج نفر از یک خانواده را به دلیل مخالفت با ازدواج دختر خود با یکی از اعضای این گروه به قتل رسانده است.
این وزارت‌خانه هم‌چنین از فشارهای اخیر داعش بر دانش‌آموزان شهر موصل خبر داده است و این‌که داعش از آن‌ها به‌طور ماهیانه مبالغی را دریافت می‌کند.
به نقل از رادیو فردا، شبکه خبری العربیه روز دوشنبه، اطلاعیه وزارت حقوق بشر عراق را منتشر کرده است که از قتل‌عام یک خانواده عراقی و ربودن دختر ۱۴ ساله این خانواده به دست نیروهای داعش حکایت دارد.
این اطلاعیه بیان می‌کند که نیروهای داعش مادر، پدر و سه فرزند یک خانواده را به خاطر مخالفت با ازدواج دختر ۱۴ ساله خانواده با یکی از اسلام‌گرایان داعش به قتل رسانده و دختر را ربوده‌اند.
در اطلاعیه وزارت حقوق بشر عراق اما به مکان یا زمان این رخداد اشاره‌ای نشده است، اما این وزارت‌خانه هم‌چنین از اقدام داعش در شهر موصل برای گرفتن پول از دانش‌آموزان این شهر خبر داده است.
به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، اطلاعیه وزارت حقوق بشر عراق بیان می‌کند که گروه داعش از دانش‌آموزان مقطع ابتدایی ماهیانه ۲۵ هزار دینار عراقی معادل ۲۲ دالر امریکا از دانش‌آموزان مکاتب و ماهیانه ۷۵ هزار دینار عراقی از دانشجویان می‌گیرد.

اشتراک گذاري با دوستان :