ابراز خرسندی ناروی از کارکرد حکومت وحدت ملی

۸صبح، کابل: برگی بریندی وزیر امور خارجه ناروی، در سفرش به افغانستان، از کارکرد حکومت وحدت ملی ابراز خرسندی کرده است.
براساس اعلامیه‌ای که توسط دفتر مطبوعاتی رییس اجرایی منتشر شده، آقای بریندی این موضوع را در دیدارش با عبدالله عبدالله مطرح کرده است.
در این دیدار، برگی بریندی از ادامه‌ی کمک‌های کشورش به افغانستان به عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی اطمینان داده است. او گفته است که دولت ناروی از حکومت جدید افغانستان حمایت می‌کند.
به نقل از این اعلامیه، وزیر امور خارجه ناروی گفته است که حکومت جدید افغانستان «با موفقیت» مسوولیت‌هایش را به پیش‌ می‌برد.
همچنین راجیف شاه رییس اداره انکشاف بین‌المللی ایالات متحده امریکا نیز با عبدالله عبدالله دیدار داشته است.
براساس اعلامیه‌ای که توسط دفتر آقای عبدالله منتشر شده، رییس اداره انکشاف بین‌المللی ایالات متحده امریکا گفته است که این اداره به کمک‌های کوتاه مدت و درازمدت به افغانستان متعهد است.
راجیف‌شاه نسبت به تشکیل فوری کابینه جدید افغانستان ابراز امیدواری کرده و گفته است که امیدوار است گام‌های عملی و جدی‌تری در مبارزه با فساد اداری در افغانستان برداشته شود.
در همین‌حال، عبدالله عبدالله گفته است که دولت افغانستان علاقمند است تا اداره انکشاف بین‌المللی ایالات متحده امریکا کمک‌هایش را در بخش زیرساخت‌ها و زراعت بیشتر سازد. آقای عبدالله افزوده که پس از این حکومت وحدت ملی با ایالات متحده امریکا و دیگر دوستان افغانستان با روحیه همکاری و صمیمیت برخود خواهد کرد. او با تاکید بر مبارزه با فساد گفته است: «حکومت وحدت ملی به اصل مبارزه با فساد متعهد است و این راه را با جدیت دامه می‌دهد.»

اشتراک گذاري با دوستان :