سومین لیگ برتر فوتبال کشور نصیب کی خواهد شد؟ شاهین آسمایی یا عقابان هندوکش

سومین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال افغانستان به آخرین روزهای خودش رسید و تنها ۹۰ دقیقه دیگر برای تعیین قهرمان این رقابت‌ها فرصت باقی است.
اگرچه پیش از برگزاری دیدار فاینل، دو تیم د میوند اتلان و د سپین‌غربازان برای تعیین تیم سوم این رقابت‌ها به مصاف هم می‌روند، اما بدون شک بسیاری چشم‌انتظار جدال جذاب و تماشایی دو تیم شاهین آسمایی مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها و عقابان هندوکش می‌باشند.
دیدار پایانی رقابت‌ها لیگ برتر در واقع تداعی‌کننده، آخرین دیدار مرحله گروهی این دو تیم شاهین آسمایی و عقابان هندوکش می‌باشد؛ جایی‌که شاهین آسمایی در نبود بازیکنان ملی‌پوش خود با نتیجه دو بر مغلوب عقابان هندوکش شد.
اکنون باید دیده شود که آیا به مانند دیدار آخر دور گروهی که عقابان هندوکش در دیدار فاینل نیز می‌تواند این کار را تکرار کند و یا این‌که شاهین آسمایی، علاوه بر انتقام شکست آن دیدار، برای دومین بار متوالی به‌عنوان قهرمانی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال افغانستان دست پیدا خواهد کرد؟
دو تیم با کارنامه‌ای متفاوت پای به دیدار پایانی این رقابت‌ها می‌گذارند، شاهین آسمایی در دوره برگزاری لیگ برتر همواره در میان چهار تیم پایانی حضور داشته است که نتیجه آن کسب یک عنوان قهرمانی می‌باشد، عنوانی که امسال نیز برای این تیم دور از دسترس نیست و حداقل این تیم تا پای کسب آن رسیده است.
در سوی دیگر اما عقابان هندوکش که در دوره گذشته، حضور چندان موفقی در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال افغانستان نداشته است، امسال حضوری قدرتمند در این رقابت‌ها به هم رسانده است و توانسته در تمامی دیدارهای خود به پیروزی دست پیدا کند و به‌عنوان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی، خود را معرفی نماید.
این دو تیم در مرحله نیمه‌نهایی موفق شدند با غلبه بر تیم‌های د میوند اتلان و د سپین‌غر بازان به دیدار پایانی راه یافتند.
در این بین هر دو تیم در طول دیدارهای گذشته خود نشان داده‌اند که ارایه‌دهنده فوتبالی جذاب همراه با حملات فراوان و میل هجوم بسیار بالا می‌باشند و خود این مساله به خوبی می‌تواند علاوه بر قدرت بالای دو تیم، خبر از یک دیدار کاملا جذاب و تماشایی در آخرین ایستگاه سومین دوره لیگ برتر فوتبال افغانستان بدهد.
اکنون تنها یک ۹۰ دقیقه دیگر (و یا هم احتمالا ۱۲۰ دقیقه و ضربات پنالتی) برای تعیین قهرمان سومین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال افغانستان فرصت باقی است و باید دید که کدام تیم می‌تواند جام قهرمانی این رقابت‌ها را از آن خود نماید؟
در دوره برگزاری این رقابت‌ها تیم‌های طوفان هریرود و شاهین آسمایی به مقام قهرمانی دست پیدا کرده‌اند و اکنون شاهین آسمایی این فرصت را در اختیار دارد تا به پرافتخارترین تیم لیگ برتر فوتبال افغانستان تبدیل شود.
از نکات جالب توجه دو دوره گذشته این رقابت‌ها این است که تیم سیمرغ البرز در هر دو دیدار پایانی گذشته حاضر بوده و تنها به دو مقام نایب‌قهرمانی بسنده کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :