هیات تحقیقاتی ریاست جمهوری به غزنی رفت

رییس جمهور کرزی برای بررسی و تحقیقات بیشتر پیرامون حمله گروهی مهاجمان انتحاری به اداره امنیت ملی در ولایت غزنی، این ولایت فرستاده است.
دارالانشای شورای وزیران در اعلامیه‌ای روز شنبه اعلام کرد که رییس جمهور کرزی برای بررسی حادثه خونبار روز پنجشنبه هفته گذشته در غزنی و دل‌جویی از بازماندگان این حادثه هیاتی را به این ولایت فرستاده است.
رییس جمهور کرزی حمله گروهی مهاجمان انتحاری به اداره امنیت ملی و چند مرکز امنیتی این ولایت را شدیدا تقبیح کرده گفته که این حمله از سوی تروریستان حرفه‌ای راه‌اندازی شده بود.
هیات تعیین شده از سوی رییس جمهور برای بررسی وضعیت امنیتی، تحقیقات بیشتر پیرامون حادثه، خساره‌های مالی و دلجویی از خانواده‌های قربانیان به ولایت غزنی فرستاده شده است.
اعضای این هیات متشکل از نمایندگان اداره امور، امنیت ملی، وزارت داخله، لوی سارنوالی،‌ وزارت دفاع، وزارت داخله و اداره مستقل ارگان‌های محلی هستند.
روز پنجشنبه هفته گذشته گروهی از مهاجمان انتحاری به اداره امنیت ملی، مدیریت جنایی قوماندانی امنیه، قرار‌گاه پولیس نظم عامه و قطعه واکنش پولیس در مرکز شهر غزنی حمله کردند.
این تروریستان که با سلاح سبک و سنگین مجهز بودند با ورود در ساختمان یک هوتل در نزدیکی این مراکز، از آنجا بر این ادارات شلیک می‌کردند.
این حمله تلفات و خسارات هنگفتی به مردم غزنی وارد کرده است.
طبق آخرین آمار که از سوی نمایندگان غزنی در مجلس نمایندگان، این رویداد ۲۰ کشته و۳۰۰ زخمی در پی‌داشته که شامل نظامیان و غیر نظامیان می‌شود.

اشتراک گذاري با دوستان :