پایان کورس داوری فوتسال افغانستان

کورس داوری فوتسال که به درخواست فدارسیون فوتبال افغانستان با حضور مدرس فیفا در مقر فدارسیون فوتبال دایر شده بود، خاتمه یافت.
کمیته فوتسال فدارسیون فوتبال افغانستان پس از تدویر کورس مربی‌گری سطح یک فوتسال، این بار دست به دایر کردن کورس داوری فوتسال زد.
سید صدرالدین موسوی، مدرس ایرانی کورس فوتسال که به نمایندگی از فدراسیون جهانی فوتبال فیفا، مسوولیت آموزش داوران فوتسال افغانستان را بر عهده داشت، از وجود استعدادهای ناب در میان داوران فوتسال کشور سخن زد و آینده داوری کشور را در صورت ادامه همچو برنامه‌ها، امیدوارکننده خواند.
وی به‌گونه مثال از دو داور زن حاضر در این کورس سخن گفته اظهار داشت که این داوران، آن‌قدر توانایی داشتند که در صورت حضور در کشور ایران، به راحتی می توانند در لیگ فوتسال بانوان ایران به قضاوت بپردازند.
مدرس فیفا یگانه مشکل داوران فوتسال کشور را مشکلات فزیکی خواند و گفت که باید روی این مساله به‌شدت کار صورت بگیرد.
وی در مورد آینده داوری کشور نیز گفت که در صورتی که چنین برنامه‌هایی به‌صورت مداوم از سوی مسوولین فوتسال افغانستان روی‌دست گرفته شود، به زودی شاهد قضاوت داوران افغانستان در رقابت‌های مهم آسیایی و جهانی خواهیم بود.
مسوولین و داوران حاضر در این کورس، نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این کورس داوری فوتسال ابراز امیدواری کردند که فوتسال افغانستان در آینده‌ای نزدیک در سطح آسیا حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.
در کورس داوری فوتسال که از پنج روز پیش برای آموزش داوران فوتسال افغانستان با حضور مدرس ایرانی فیفا دایر شده بود، ۳۰ داور به شمول هفت داور از طبقه بانوان حضور داشتند و با جدیدترین قوانین فوتسال روز دنیا آشنایی پیدا کردند و در پایان نیز اسناد و مدارک به داوران حاضر در کورس اهدا گردید.

اشتراک گذاري با دوستان :