برگزاری جشن حضور در کابل

۸صبح، کابل: شماری از فعالان جامعه مدنی با برگزاری مراسم ویژه‌ای در محوطه قصر مخروبه دارالامان حضور گسترده مردم را در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی اخیر جشن گرفتند.
این مراسم بعد از ظهر روز پنجشنبه، ۲۸ حمل، با اجرای برنامه‌های متنوع با حضور شماری از شهروندان کابل برگزار شد، هدف آن تقدیر ارج‌گذاری به حضور گسترده مردم در انتخابات بود. در این مراسم برنامه‌هایی از قبیل موسیقی، نمایش‌های گوناگون ورزشی اجرا شد.
برگزارکنندگان این مراسم می‌گویند که مردم افغانستان به ویژه زنان با حضور گسترده خود در انتخابات اخیر، کشور را شکوهی از جنس بهار و مردم سالاری بخشیدند.
در اخیر این مراسم پیام‌های متنوعی که حاوی درخواستی برای صیانت از آرای مردم بود، در بادکنک‌های رنگی بسته و به هوا فرستاده شد.
همچنین شماری از نهادهای مدنی و رسانه‌یی، از عملکرد نیروهای امنیتی کشور در جریان تامین امنیت انتخابات در یک برنامه جداگانه تقدیر کردند. این برنامه که در مرکز رسانه‌های حکومت برگزار شده بود، با اهدای لوح تقدیر به وزیر امور داخله، رییس ستاد ارتش ملی و رییس امنیت ملی، از فعالیت‌ نیروهای امنیتی ستایش شد.
انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی در شانزدهم حمل برگزار شد. این انتخابات که با تهدیدهای جدی تروریستی همراه بود، با حضور گسترده مردم و در فضای امن برگزار شد.

اشتراک گذاري با دوستان :