وژمه بهار بهترین جایزه «جشنواره فیلم‌های عاشقانه» را دریافت کرد

وژمه بهار، بازیگر تیاتر و سینما، جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن از جشنواره بین‌المللی فیلم‌های عاشقانه بلژیک را از آن خود ساخت.
این جایزه به خاطر بازی در فیلم «وژمه، غزلنامه عشق افغانی» به او داده شده‌است.
این فیلم نیز که از ساخته‌های برمک اکرم، فیلمساز افغان مقیم در فرانسه است، از سوی هیات داوران این جشنواره به عنوان بهترین فیلم در بخش رقابت بین‌المللی، انتخاب شد.
آقای اکرم دو جایزه‌ای که جمعه شب در مراسم پایانی جشنواره فیلم‌های عاشقانه بلژیک، به این فیلم تعلق گرفت را از دو جهت مهم و ارزشمند می‌داند.
یکی سطح بالای فیلم‌های شرکت کننده در بخش مسابقه و دیگری کسب نخستین جایزه نقش اول زن در یک جشنواره معتبر جهانی، به وسیله یک بازیگر افغان.
جشنواره فیلم‌های عاشقانه بلژیک، یکی از قدیمی‌ترین فستیوال‌های فرانسوی زبان در سطح جهان است که روز ۱۴ فبروری هر سال و همزمان با «روز عاشقان» آغاز می‌شود.
در سی‌امین دوره از این جشنواره که از ۱۴ تا ۲۱ فبروری سال جاری برگزار شده‌بود، فیلم‌هایی از کشورهای مختلف از جمله فرانسه، آلمان، اسپانیا، سوییس و رومانیا شرکت کرده‌بودند.
«وژمه، غزلنامه عشق افغانی»، روایت داستان عشق وژمه، دختر یک خانواده کوچک و سنتی افغان و پسری به نام مصطفی است و موانع اجتماعی را نشان می‌دهد که این دو در رسیدن به همدیگر با آن مواجه‌اند.
وژمه بهار، بازیگر نقش اول این فیلم در گفتگویی با بی‌بی‌سی، گفته از این‌که توانسته است به عنوان اولین بازیگر زن افغان، جایزه‌ جهانی معتبری را به دست بیاورد، خوشحال است.
فیلم «وژمه، غزلنامه عشق افغانی»، پیش از این نیز جوایزی را در سطح جهانی از آن خود کرده‌بود.
در سال گذشته، جایزه بهترین فیلم‌نامه دراماتیک در بخش سینمای جهانی در جشنواره «ساندس» که همه‌ساله در امریکا برگزار می‌شود، به این فیلم رسید.
در جشنواره «ساندس»، ۱۱۹ فیلم داستانی، کوتاه و مستند از بیش از ۳۲ کشور مختلف، شرکت داشتند.

اشتراک گذاري با دوستان :