گروهی از سازمان‌دهندگان حملات انتحاری بازداشت شد

۸صبح، کابل: اعضای یک گروه ده نفری تروریستان که قصد انجام حملات انتحاری و تهاجمی بر مقر ولایت قندهار و شخصیت‌های بانفوذ محلی، میدان هوایی این ولایت و چند نقطه مزدحم شهر قندهار را داشتند، باز‌داشت شده‌‌اند.
دفتر مطبوعاتی امنیت ملی، با انتشار اعلامیه‌ای گفته است که اعضای این گروه قصد داشتند توسط پنج انتحارکننده، اهداف مهمی را در قندهار مورد حملات انتحاری و تهاجمی خود قرار دهند. به گفته‌ی این اداره، با بازداشت اعضای این گروه ده نفری، مقدار زیادی جنگ‌ افزار، وسایل انفجاری و انتحاری نیز بدست نیروهای امنیت ملی افتاده است.
براساس این اعلامیه، برنامه حملات انتحاری و تهاجمی توسط ملا کاتب مشهور به ملا مسافر و ملا عیسی مربوط شورای کویته در شهر کویته و چمن پاکستان طوری طرح‌ریزی شده بود تا به گفته‌ی دفتر مطبوعاتی امنیت ملی، در جریان جلسات امنیتی مقام‌های امنیتی محلی و خارجی در ولایت قندهار که هر چهارشنبه برگزار می‌شود، عملی شود.
امنیت ملی گفته که با بازداشت سازمان‌دهندگان این حملات، از برنامه ضد اسلامی و انسانی دشمنان مردم افغانستان جلوگیری شد. امنیت ملی افزاید که در صورت اجرای این حملات، ده‌ها تن از شهروندان آغشته به خاک و خون می‌غلطیدند.
همچنین ماموران امنیت ملی طی یک عملیات خاص، دو تن از تروریستان را در مربوطات ولایت نیمروز بازداشت کرده‌اند.
براساس اعلامیه‌ای که از سوی دفتر مطبوعاتی امنیت ملی در این باره منتشر شده، آمده است که افراد بازداشت شده پس از فراگیری تعلیمات نظامی از شهر پیشاور پاکستان به ولایت فراه اعزام شده و از آنجا به دستور یک تن از فرماندهان طالبان برای انجام حملات تروریستی وارد ولایت نیمروز شده‌اند. این دو تروریست در فعالیت‌های تروریستی و تخریبی در نیمروز فعالیت داشته‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :