سه نظامی لبنانی در نزدیک مرز با سوریه کشته شدند

در حالی‌که مخالفان حکومت سوریه از وقوع کشتار دیگری در این کشور خبر داده‌اند، به گزارش منابع خبری سه نظامی لبنانی در نزدیکی مرز با سوریه کشته شده‌اند.
به نقل از بی‌بی‌سی، روز سه‌شنبه، ٧ جوزا، گزارش شد که افراد مسلح ناشناس به سوی یک پوسته تلاشی ارتش لبنان واقع در نزدیکی شهرک مرزی عرسال در شرق دره بقاع تیراندازی کردند که در اثر آن، دو سرباز لبنانی کشته و یک نفر دیگر زخمی شد.
براساس این گزارش، فرد زخمی هم پس از انتقال به شفاخانه درگذشت.
این پوسته در نزدیکی مرز لبنان با سوریه واقع است و مهاجمان که با یک دستگاه موتر به آن نزدیک شده بودند، پس از تیراندازی به‌سوی نظامیان لبنانی، به آن سوی مرز گریختند.
منطقه مرزی اطراف عرسال از مناطقی است که مخالفان حکومت بشار اسد، رییس‌جمهور سوریه برای رفت و آمد افراد و قاچاق اسلحه به داخل سوریه از آن استفاده می‌کنند.
در شهرک عرسال و مناطق اطراف آن شمار قابل توجهی از بی‌جاشدگان سوری اقامت دارند و در ماه مارچ، گزارش‌هایی از حمله هوایی ارتش سوریه به هدف‌هایی در این منطقه انتشار یافت.
شهر عرسال پیش از این هم شاهد درگیری بین نظامیان لبنانی و افراد مسلحی بوده است که گفته می‌شود با گروه‌های مخالف حکومت سوریه مرتبط هستند.
در ماه فبروری سال جاری، چهار سرباز لبنانی و دوشبه نظامی مسلح در تبادل آتش بین دو طرف در نزدیکی عرسال کشته شدند.
ناآرامی‌های سیاسی سوریه از بیش از دو سال پیش با برگزاری تظاهرات اعتراضی آغاز شد و به تدریج، به یک جنگ داخلی تمام عیار تبدیل شده است.
در ماه‌های اخیر، با ورود اسلام‌گرایان سنی تندرو به صحنه عملیات نظامی علیه حکومت سوریه، که در دست اقلیت پیروان آیین علوی است، در برخی مناطق شکل یک درگیری فرقه‌ای را به خود گرفته است.
هم‌چنین، با جهت‌گیری کشورهای منطقه به نفع یکی از دو گروه، بیم آن می‌رود که در صورت ادامه این درگیری، دامنه جنگ به کشورهای همسایه به خصوص لبنان هم کشیده شود.

اشتراک گذاري با دوستان :