۲۵طالب در غزنی و بدخشان کشته شدند

۸صبح، کابل: مسوولان محلی ولایت بدخشان، می‌گویند که در نتیجه‌ی یک عملیات تصفیه‌ای در ولسوالی وردوج این ولایت، ۸طالب کشته و ۱۲تن دیگر زخمی شدند.
دولت محمد خاور، ولسوال وردوج به ۸صبح گفت: «نیروهای امنیتی روزچهاشنبه‌ی گذشته، یک عملیات را به‌خاطر پاک‌سازی شماری از روستاهای ولسوالی وردوج از وجود شورشیان راه‌اندازی کردند که در نتیجه‌ی آن ۸طالب کشته و ۱۲تن دیگر زخمی شدند.»
آقای خاور، می‌افزاید که ۳طالب ماین‌گذار روز پنج‌شنبه گذشته، هنگام جاه‌سازی ماین، توسط حمله‌ی هوای نیروهای آیساف کشته شدند.
به‌گفته‌ی او، از آغاز عملیات تاکنون شماری از روستاهای ناامن ولسوالی وردوج از وجود طالبان پاک‌سازی شده و اکنون نیروهای امنیتی افغان در این مناطق حضور دارند.
در همین حال، مسوولان لوای سوم قول اردوی ۲۰۳تندر در غزنی نیز می‌گویند که در دو عملیات جداگانه در ولسوالی‌های قره‌باغ، آب‌بند، گیلان و ناوه این ولایت ۱۴طالب کشته شدند.
محمد حکیم ستانکزی، مسوول مطبوعاتی این لوا به ۸صبح گفت: «این عملیات‌ها به نام‌های آزادی و ویژه از سه روز به‌این‌سو در ولسوالی‌های آب‌بند، قره‌باغ، ناوه و گیلان غزنی آغاز شده است که در نتیجه‌ی آن ۲۴طالب کشته، شش تن زخمی و ۱۴تن دیگر بازداشت شدند.»
او افزود: «در میان کشته‌شدگان شماری از طالبان پاکستانی و عربی نیز شامل‌ هستند.»
به گفته او عملیات ویژه، توسط نیروهای ویژه افغان و ناتو رهبری می‌شود و عملیات آزادی توسط نیروهای افغان اجرا می‌شود.
در یک خبر دیگر، فرمانده‌ پولیس ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا نیز می‌گوید که در یک عملیات سربازان پولیس سه طالب کشته و ۵تن دیگر زخمی شدند.

اشتراک گذاري با دوستان :